Lublin foto (i koty, nie zapominajcie o kotach) czyli PLK presents


Idź do treści

Start

Strefa rodzinnaNa Sepia Saturday umieszczam sporo starych zdjęć rodzinnych wraz z opisem.

Dodałem też trochę zdjęć do galerii. Obiecuję poprawę i wrzucę tam wszystko co mam w ciągu najbliższych tygodni ;-)
15 stycznia 2011

Strefa rodzinna, czyli kolejne moje zainteresowania. Mam nadzieję, że dzięki tej stronie będę mógł poszerzyć swoje wiadomości o mojej rodzinie, pojętej jak najszerzej, szczególnie o jej historii, spotkać osoby, z którymi jestem spokrewniony, zebrać jak najwięcej danych. A także pozwolić innym na poznanie swojej historii.

Chciałbym, by w tworzeniu archiwum rodzinnego brali udział wszyscy chętni.
W tej chwili jeszcze nie do końca mam wizję uporządkowania posiadanych już przeze mnie zdjęć, dokumentów i innych materiałów.
Jedną z większych trudności sprawia mi teraz uporządkowanie materiałów. Będą pojawiać się na stronach w miarę opracowywania.

Nie do przecenienia pracę wykonała moja kuzynka, Helenka Peters, tworząc na jednym z portali drzewo genealogiczne zawierające sporo ponad tysiąc osób.
Sporo danych zebrał też inny pasjonat genealogii, nieżyjący już niestety kuzyn z Elbląga, który jeżdżąc po Polsce zbierał dane po parafiach.
O tym, że sprawa nie jest łatwa świadczy wiele rozbieżności, na które natknąłem się zbierając wspomnienia od starszych członków rodziny i konfrontując je z tym, co odnaleźli moi kuzyni.
Wiele śladów urywa się, przynajmniej na pewien okres czasu, w związku z emigracją stałą lub czasową. Bardzo wielu moich przodków i kuzynów wędrowało za chlebem, za ocean, po Europie i zmieniając miejsce pobytu na terenach polskich.

Ponieważ wiele prezentowanych materiałów ma charakter rodzinny, postanowiłem, że dostęp do nich będzie wymagał zalogowania. Mam nadzieję, że nie będzie to duże utrudnienie dla odwiedzających i proszę o wyrozumiałość. Takie ustawienie pozwoli mi na zastosowanie mniejszej autocenzury.
Aby otrzymać hasło do zalogowania, proszę napisać do mnie maila ze strony 'Kontakt do autora'. W przypadku osób, których mogę nie znać (liczę, że takich będzie z czasem jak najwięcej) proszę także o krótki opis koligacji. Będę starał się weryfikować takie prośby przed dopuszczeniem do archiwów.

Będę rozważał wszelkie uwagi do zamieszczonych na dalszych stronach treści i chętnie umieszczę nadesłane materiały.

Myślę też, że dobrym elementem będzie stworzenie forum dyskusyjnego. Pozwoli to na prowadzenie dyskusji w większym gronie.

Tutaj można pobrać mój plik w formacie GEDCOM

Strona główna | Koty | Lublin i okolice w foto | Pozostałe galerie | Tutaj reszta | Strefa rodzinna | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego